Biura na wynajem na Woli w Warszawie (76)

Hamilton International przedstawia wybór ofert biur do wynajęcia na warszawskiej Woli - jednym z najszybciej rozwijających się obszarów biznesowych w Polsce.


Rynek nieruchomości na Woli

Wola, granicząca od wschodu ze Śródmieściem, rozwija się w niesamowitym tempie. Częstym widokiem w okolicy są place budowy, ponieważ na Woli powstają liczne projekty mieszkaniowe, komercyjne i wielofunkcyjne. Historycznie Wola była dzielnicą robotniczą. W ostatnich latach wiele terenów poprzemysłowych zostało ponownie zagospodarowanych przez deweloperów. Tradycyjny zasób bloków z lat 60. i 70. przeobraził się w nowoczesne wieżowce i prestiżowe apartamentowce. Ich standard z łatwością dorównuje prestiżowemu centrum miasta.

Wola dzięki swojemu położeniu zapewnia doskonałe połączenie ze Śródmieściem i innymi ważnymi częściami stolicy. Przez Wolę przebiegają główne ulice, linie tramwajowe i nowo wybudowana druga linia metra.

Stare budynki fabryczne są zastępowane nowoczesnymi biurowcami, w których siedziby mają banki i międzynarodowe firmy. Wiele najbardziej znanych projektów biurowych zlokalizowanych jest na Woli - wśród nich Warsaw Spire.


Rynek wynajmu powierzchni biurowych na Woli

Rynek wynajmu powierzchni biurowych jest zdominowany przez nowoczesne inwestycje. W 2020 roku 50% wszystkich realizowanych warszawskich inwestycji biurowych zlokalizowanych było na Woli. Taki popyt znajduje odzwierciedlenie w cenach - powierzchnie biurowe klasy A na Woli można wynająć od 16,00 do 20,00 EUR / m2. Poza tym istnieje pewna liczba odnowionych budynków z lat 60. i 70. jako alternatywa dla najemców, którzy są bardziej wrażliwi na cenę. W biurowcach klasy B można wynająć powierzchnie za około 16,00 EUR za m2.